به دلیل فاسد بودن خوراک بلدرچین گوشتی خرید و فروش گوشت بلدرچین غیرقانونی شد

در قلمون غربی در استان ریف دمشق، مرغداران بدون اخطار قبلی کمبود سویا از بازار خوراک دام را تأیید کردند و از ظهور بازار سیاهی که ممکن است قیمت سویا را به سطوح بالاتری نسبت به امروز افزایش دهد بیم داشتند. افزایش اخیر طیور سنتی را شگفت زده کرد. کشاورزانی که در طیور خود کاملاً به سویا وابسته هستند.

بحران کمبود خوراک بلدرچین گوشتی همچنان بر سر پرندگان انواع مرغ در کشور سایه افکنده و بار آنان را بر دوش گرفته و بر بار آنان افزوده است و آنان از این بحران ناراضی شده اند و از مسئولان ذیربط می خواهند تا برای نجات طیور خود به سرعت وارد عمل شوند.

کمبود خوراک دام پرورش دهندگان ماهر ذغیب پرورش دهنده طیور قلمون در بازدید از مزارع قلمون خلاصه کرد و گفت: بازار علوفه در آتش است و قیمت ها در حال افزایش است. با وجود ثبات اخیر، بحران هنوز وجود دارد و او افزود: “بازار سیاه غذای ما را در معرض ضرر بزرگی قرار داده است. چه کسی ما را نجات خواهد داد؟”

زغیب گفت: پس از اینکه خوشحال شدیم قیمت ها به ارزشی که قرار بود برسند، قیمت سویا به رشد غیرقابل توجیه قبلی خود بازگشته است.

خوراک

زغیب خاطرنشان کرد: افزایش دیوانه وار قیمت خوراک به بهانه از دست دادن سویا باعث افزایش قیمت گوشت مرغ گوشتی با وجود کمبود گاز و گازوئیل رستوران شده است.

زغیب پیشنهاد کرد که درهای واردات سویا و ذرت از طریق همه واردکنندگان باز شود و آن را به برخی از بازرگانانی که در انحصار مواد و فروش آن در هر زمان که بخواهند و به قیمت بازار سیاه کار می کنند، محدود نشود.

زغیب با تاکید بر اینکه گرانی خوراک و در دسترس نبودن آن به طور مداوم باعث شده تعداد زیادی از دامداران از کار خودداری کنند و این حرفه را رها کنند، بیان کرد: تعداد زیادی از کسانی که همچنان در امر پرورش دام مشغول به کار هستند به همه وسایل برای تغذیه متوسل می شوند.

حیوانات خود را برای زنده نگه داشتن آنها بریدن شاخه و برگ درختان و عرضه آنها به حیوانات برای تغذیه.

زغیب خواستار تهیه دارو و نظارت بر اثربخشی آنها و همچنین کنترل قیمت جوجه ها شد که بیش از دوره قبل بود، زیرا قیمت یک جوجه به 5400 لیره سوریه رسید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.