ترکاندن لامپ زنون h3 در جشن خوشحالی آرژانتین در خیابان ها

لامپ های ال ای دی و  لامپ زنون h3  که با جریانی که فقط در یک جهت می رود کار می کنند دارای مدار نیمه هادی هستند. در LED ها جریان از کاتد به آند از طریق مواد نیمه هادی عبور می کند که دارای مقدار رسانایی بین فلز و لاستیک است.

جریان عبوری از این ماده نیمه هادی با انتشار نورهای فوتونی، روشنایی را فراهم می کند. این نوع روشنایی که اصول کار ساده ای دارد، صرفه جویی قابل توجهی در مصرف انرژی می کند زیرا به جریان نسبتاً کمتری نیاز دارد.

قبل از صحبت در مورد تفاوت چراغ های جلو LED و زنون، مفید است که به طور خلاصه در مورد چراغ های زنون صحبت کنیم. نور چراغ های زنون توسط یک جفت الکترود در یک لامپ با گاز زنون تولید می شود و ولتاژ بالایی ایجاد می کند.

چراغ های زنون که نوری در محدوده سفید-آبی ساطع می کنند، نه تنها جاده را روشن می کنند، بلکه دید خوبی را در شرایط آب و هوایی بد ایجاد می کنند. اگر انتخاب بین چراغ های جلو LED و زنون برای شما دشوار است، می تواند کار شما را آسان تر کند تا از مزایا و معایب هر دو نوع چراغ جلو مطلع شوید.

چراغ

قبل از هر چیز باید توجه داشت که چراغ های جلو LED نسبت به چراغ های زنون هزینه بیشتری دارند. با این حال، از آنجایی که چراغ‌های زنون ساختار پیچیده‌تری نسبت به ال‌ای‌دی دارند، می‌توانند در هنگام مونتاژ کمی دردسر ساز شوند.

وقتی صحبت از طول عمر می شود، چراغ های جلو LED عملکرد بهتری نسبت به چراغ های زنون دارند. چراغ های جلوی زنون که بیشتر برای افزودن ظاهری زیبا به خودروها ترجیح داده می شوند، به دلیل نور بالایی که ساطع می کنند، انرژی بیشتری مصرف می کنند.

از سوی دیگر، اگرچه چراغ‌های با طول موج بالا که از چراغ‌های زنون ساطع می‌شوند، فاصله دید را افزایش می‌دهند و رانندگان را قادر می‌سازند تا با خیال راحت رانندگی کنند، اما می‌توانند عواقب خطرناکی داشته باشند زیرا رانندگان مقابل را خیره می‌کنند.

در نهایت، با توجه به اصل کار زنون ها، آنها می توانند 1-2 ثانیه پس از روشن شدن به سطح روشنایی مورد نظر برسند، در حالی که چراغ های جلو LED بلافاصله به روشنایی کامل می رسند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.