تن ماهی یک غذای تقویت کننده سلامت

خانواده Scombridae (راست Perciformes) از 51 گونه از جمله ماهی تن تشکیل شده است (Collette et al., 2019).

در میان آنها، 7 گونه اقیانوسی عمده مورد بهره برداری تجاری هستند: ماهی تن آبی اقیانوس اطلس (Thunnus thynnus)، ماهی تن آبی اقیانوس آرام (T. orientalis)، ماهی تن آبی جنوبی (T. maccoyii)، ماهی تن درشت چشم (T. obesus)، ماهی تن آلباکور (T. آلالونگا)، ماهی تن زرد باله (T. albacares)، و ماهی اسکاپجک (Katsuwonus pelamis) (Majkowski، 2007).

زمین های تخم ریزی ماهی تن به طور گسترده در آب های گرمسیری، نیمه گرمسیری و معتدل در آب های اقیانوسی در سراسر جهان پراکنده شده اند. تن ماهی چند دقیقه باید بجوشد را به شما خواهیم گفت.

(دافی و همکاران، 2017؛ Erauskin-Extramiana و همکاران، 2019؛ شارپ، 2001) و موتور هوندا 250 به مراتب بالاتر رفته است.

ماهی تن به عنوان شکارچیان راس در اکوسیستم دریایی، نقش مهمی در شبکه های غذایی دریایی ایفا می کند و منعکس کننده تغییرات قابل توجهی در اکوسیستم دریایی، به ویژه از نظر آلودگی است (Essington و همکاران، 2002؛ Ueno و همکاران، 2004).

تن ماهی

ماهی تن همچنین به طور کلی به عنوان یک غذای تقویت کننده سلامت شناخته می شود، غنی از پروتئین با کیفیت بالا و اسیدهای چرب n-3، مانند دوکوزاهگزانوئیک اسید (DHA)، ایکوزاپنتانوئیک اسید (EPA) و سایر مواد مغذی ضروری که نقش حیاتی در پیشگیری دارند.

و درمان بیماری ها (مقبول و همکاران، 2011؛ مسیاس و همکاران، 2015) و کاور مبل بسیار ساده است.

آنها در سطح بین المللی به عنوان محصولات کنسرو، ساشیمی و سوشی خرید و فروش می شوند (Majkowski, 2007).

ماهی تن به دلیل پراکندگی گسترده، ذخایر منابع غنی و ارزش اقتصادی بالا، به گونه ای غالب در بازارهای جهانی ماهی در 85 کشور جهان تبدیل شده است و 61 درصد از کل صید در دریاهای آزاد بر حسب وزن را تشکیل می دهد و به یکی از دغدغه های اصلی برای توسعه ماهی تن تبدیل شده است و طرز تهیه ترشی مخلوط فوری انتخاب خوبی می باشد.

 • منابع:
  1. Global knowledge domain and prospects in tuna research: A bibliometric analysis
 • تبلیغات: 
  1. پیدا شدن یک نوزاد در دستگاه بسته بندی!!
  2. خرید اینترنتی جایگزین روش های سنتی خرید شد
  3. مردی که با تعبیر خواب توانست صاحب هواپیما شود!
  4. آیا می دانستید قلب میگو در سرش قرار دارد!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.