خرابی پریز برق روکار بارانی یک رستوران موجب قطع برق کل شهر شیراز شد

برق برق محلی شما از طریق کابل ها به خانه شما وارد می شود و با قطع کننده های مدار به جعبه توزیع خاتمه می یابد. برای استفاده از این الکتریسیته، سپس از طریق مجاری داخلی یا خارجی در سراسر خانه توزیع می شود و به اتصال دهنده های لامپ و پریزهای برق می رسد.

پریز برق روکار بارانی که به عنوان پریز برق نیز شناخته می شود، منبع اصلی برق در خانه شما است. دوشاخه دستگاه یا دستگاه را به پریز برق وارد کرده و آن را روشن کنید تا دستگاه روشن شود.

اکنون اجازه دهید نگاهی به برخی از انواع پریز برق که در خانه ها و دفاتر خود استفاده می شود بیندازیم. در زیر لیستی از انواع پریزهای برق آورده شده است.

یکی از رایج ترین انواع پریز برق، پریز 15 آمپری 120 ولتی است. همانطور که از نام آن پیداست، این پریزها برای منبع تغذیه 120 VAC با حداکثر جریان 15 آمپر مناسب هستند. در داخل، خروجی های 15A از سیم 14 گیج تشکیل شده است و توسط یک قطع کننده 15A محافظت می شود.

می‌توانید از این پریزها برای تمام دستگاه‌های کوچک تا متوسط مانند شارژرهای تلفن هوشمند و لپ‌تاپ، رایانه رومیزی و غیره استفاده کنید.

پریز

یکی دیگر از پریزهای برق رایج در ایالات متحده، پریز 120 ولت 20 آمپر است. به نظر می رسد پریز کمی متفاوت از خروجی 15A با شکاف افقی کوچک انشعاب یک شکاف عمودی است. همچنین پریز 20 آمپر از سیم گیج 12 یا 10 با قطع کننده 20 آمپر استفاده می کند.

وسایل کمی قدرتمند مانند اجاق های مایکروویو اغلب از خروجی 20 آمپر 120 ولت استفاده می کنند. پریز 250 ولت 20 آمپر همانطور که از نامش پیداست با منبع تغذیه 250 ولت استفاده می شود و حداکثر جریان 20 آمپر را می تواند داشته باشد. اغلب برای وسایل قدرتمند مانند اجاق های بزرگ، اجاق های برقی و غیره استفاده می شود.

پریز 250 ولت 30 آمپر همانطور که از نامش پیداست با منبع تغذیه 250 ولت استفاده می شود و می تواند حداکثر جریان 30 آمپر را داشته باشد. همچنین برای وسایل قدرتمند مانند تهویه مطبوع، کمپرسورهای هوا، تجهیزات جوشکاری و غیره استفاده می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.