نوعی گل ژیپسوفیلا که فقط در کویر و فصل زمستان رشد می کند

گل ژیپسوفیلا به عنوان یک گیاه چند ساله پایه، گیاهی است که به خوبی خود را مدیریت می کند، نیاز به توجه کمی دارد. مکان های آفتابی را دوست دارد.

اما در تابستان، زمانی که آفتاب خیلی گرم می شود، توصیه می شود گل ژیپسوفیلا را در یک مکان سایه قرار دهید زیرا گرمای بیش از حد و اشعه های شدید خورشید می تواند باعث رنجش شود.

علاوه بر این، با وجود ظریف اما قوی بودن، باید در محیطی محافظت شده از بادهای شدید یا باران که می تواند گل ها را خراب کند، باقی بماند. ایده آل است که مکانی سرپناه برای گیاه پیدا کنید، شاید نزدیک به دیوار.

گل ژیپسوفیلا می تواند سرما را تحمل کند و در برابر دمای بالا به خوبی مقاومت می کند. با این حال، دمای ایده آل آن ملایم است، بدون اینکه به زیر 10 درجه برسد یا بالاتر از 25 باشد.

خاک ایده آلی که برای رشد یک ژیپسوفیلا در آن وجود دارد، خاکی با زهکشی خوب و حاصلخیز، احتمالاً آهکی و غنی از موادی مانند پرلیت و خاک رس منبسط شده با ظرفیت زهکشی بالا است.

گل

کاشت گل ژیپسوفیلا در خاک راکد یا با PH بسیار پایین ممنوع است: این امر باعث می شود گیاه گل ندهد یا مشکلات بیماری ایجاد شود.

گل به اصطلاح مه را باید در دوره های خشکی به طور مرتب آبیاری کرد و از خشک بودن خاک اطمینان حاصل کرد. در واقع آب راکد را دوست ندارد که آن را به برخی بیماری ها مانند پوسیدگی ریشه حساس می کند.

این گیاه در دوره های خشکسالی مقاومت می کند اما آب اضافی را تحمل نمی کند. فقط نهال های جوان نیاز به آبیاری بیشتر دارند. در طول زمستان می توانید از آبیاری خودداری کنید تا زمانی که خاک کاملاً خشک شود.

کوددهی در بهار، زمانی که گل می دهد، انجام می شود. یک کود پیچیده خاص برای گیاهان گلدار باید تجویز شود، حتی دانه ای با رهش آهسته.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.