کانی شناسی خاک رس و میزان واکنش پذیری آن

امروزه کانی شناسی و رسیدن به خاک سفت در دفینه به عنوان یک موضوع فرعی هم در تحقیق و هم در آموزش خاک طبقه بندی می شود. کاهش علاقه قبلاً در نظرسنجی مجله توسط هارتمینک و همکاران شناسایی شده بود.

حتی در JPNSS، فقط 1% از دست نوشته های ارسالی با موضوع کانی شناسی خاک بین سال های 2009 تا 2016 برچسب گذاری شده بودند.

با این حال، تا 4% از مقالات ارسالی که در نهایت منتشر شدند در کانی شناسی بودند، نشان می دهد که کانی شناسی خاک همچنان یک حوزه قابل مطالعه است.

برای بررسی مجدد کانی شناسی خاک، لباس چرم دخترانه امیدوارم هدف از تجزیه و تحلیل کانی های خاک را بررسی کنم تا ببینم آیا نحوه تعریف و پیگیری آنها نیاز به بازبینی دارد یا خیر، به خاطر توضیحات و پیش بینی های بهتر در مورد عملکرد خاک است.

خاک

کانی های رسی واکنش پذیرترین تعبیر خواب تخمه آفتابگردان اجزای معدنی خاک هستند. با این وجود، لاولند به این نتیجه رسید که کانی شناسی فیلوسیلیکات در پیش بینی بسیاری از خواص خاک، از جمله عرضه پتاسیم موجود برای جذب توسط گیاهان، کوتاهی کرده است.

این سوال بی پاسخ باقی می گذارد که چرا برخی از ویژگی های خاک مانند رفتار ژئوتکنیکی آنها با کانی شناسی فیلوسیلیکات آنها توضیح داده می شود در حالی که برخی دیگر چنین نیستند. همه چیز با تعریف شروع می شود.

معمولاً کانی‌های رسی فیلوسیلیکاتی با اندازه کمتر از 2 میکرومتر در نظر گرفته می‌شوند. با این حال، در اینجا پیشنهاد خود را تکرار می‌کنم که کانی‌های رسی در بافت خاک ترکیبات معدنی ثانویه خاک رس در خاک هستند.

بنابراین، آنها شامل اکسیدها، هیدروکسیدها و رب انار و اکسی هیدروکسیدهای Fe، Al و منگنز و سایر فلزات و همچنین ترکیبات غیر کریستالی یا نانوکریستالی مانند آلوفان و ایموگولیت هستند.

برخی از مشکلات در شناسایی، طبقه‌بندی یا تعریف کانی‌های رسی ممکن است از تفاوت‌های موجود در خاک و ذخایر زمین‌شناسی ناشی شود، که مورد آخر اغلب به عنوان استاندارد برای تکنیک‌های اندازه‌گیری استفاده می‌شود.

 • منابع:
  1. Game Changer in Soil Science. Functional role of clay minerals in soil
 • تبلیغات: 
  1. میمونی با خوردن کرم از موهای زائد خود خداحافظی کرد!
  2. از این نوع چرم برای تله گذاری در زمان جنگ استفاده می کردند!!
  3. ۲۳ پیشنهاد افراد ثروتمند جهان برای پولدار شدن
  4. با تخمه یک سوپ خوشمزه درست کنید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.